معرفی دستگاه های خاموت زن

خاموت یک نوع میلگرد است که به صورت خم شده در سازه‌های بتنی قرار می‌گیرد. خاموت‌ها وظیفه نگه‌داری میلگردهای طولی، افزایش مقاومت در برابر نیروهای برشی و پیچشی، و جلوگیری از ترک‌خوردگی بتن را دارند.

انواع مختلف خاموت ها:مانند خاموت سنتی، خاموت معمولی، خاموت مارپیچ، خاموت ربات، و خاموت سلولار .

خاموت‌ها معمولا در تیرها و ستون‌ها به کار می‌روند و با توجه به آئین‌نامه‌های فنی و مهندسی، ضوابط خاصی برای آرماتوربندی آن‌ها وجود دارد.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد خاموت و کاربردهای آن بدست آورید، می‌توانید روی کلمه خاموت کلیک کنید.

حال که با نقش و اهمیت خاموت در ساختمان آشنا شدید، در این مقاله قصد داریم انواع دستگاه‌های خاموت زن را به شما معرفی کنیم

و مزایا و معایب هر یک را بررسی کنیم. دستگاه‌های خاموت‌زن به ۳ مدل تقسیم می‌شوند:

۱_ خاموت‌ زن BF110: این خاموت زن پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین خاموت‌زن در دنیا است و می‌تواند حداکثر تا میلگرد سایز ۲۰ را خم کند. این دستگاه قابلیت خاموت‌زدن میلگردهای با سایز‌های مختلف را به صورت همزمان دارد. برای مثال، می‌تواند ۵ تا میلگرد ۸، ۴ تا میلگرد ۱۰، و ۳ تا میلگرد ۱۲ را به صورت همزمان خاموت بزند. این دستگاه مناسب برای پروژه‌های عمرانی با حجم بالا تا حجم متوسط می‌باشد و تقریبا داخل اکثر پروژه‌های عمرانی وجود آن الزامی است.

 

 

۲_ خاموت‌ زن BF110 FAST:

این دستگاه یک نسخه بهبود یافته از مدل قبلی است که دارای سرعت ۲ برابر آن می‌باشد.  بیشتر برای خاموت‌زدن میلگردهای با سایز‌های کوچک مناسب است و بهتر است از خم کردن میلگردهای با سایز‌های بالاتر خودداری شود.  بیشتر برای کارگاه‌ها و انبارهای آهن‌آلات که تولیدی خاموت را به صورت آماده دارند توصیه می‌شود. با استفاده از این دستگاه می‌توانند راندمان کارگری خود را تا ۳۰ درصد افزایش دهند.

۳_ دستگاه خاموت‌ زن BF86: این دستگاه کمی اقتصادی‌تر از نمونه‌های قبلی می‌باشد و حداکثر برای خم میلگرد تا سایز ۱۴ مناسب است. وزن دستگاه BF86 نسبت به دستگاه‌های BF110 و BF110FAST حدود ۲۵ درصد کمتر می‌باشد که برای حمل و نقل بسیار راحت‌تر خواهد بود. این دستگاه بیشتر برای تیم‌های اجرایی آرماتوربندی با تناژ پایین میلگرد توصیه می‌شود.

 

 

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید و جالب بوده باشد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره داشتید، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین انتخاب را متناسب با کارتان داشته باشید. افتخار پارس خاموت همراهی شما است. ما را به دوستان و همکاران خود معرفی کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *